ЯК  ПРАВИЛЬНО  ПІДГОТУВАТИ

ДИТИНУ  ДО ВСТУПУ

В ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

Передусім слід організувати життя дитини в  сім’ї відповідно  до  режиму  дня, якого  дотримуються в дошкільному закладі.

   

Добре зацікавити сина чи доньку дитячим садком, викличте бажання йти туди.

 

Дитина значно легше пристосується до умов суспільного  виховання, якщо  в сім’ї  вона  оволодіє елементарними навичками самостійності.

 

Дуже важливо навчити маля гратися. Діти, які захоплюються  грою  рідко  згадують  про розлуку з родиною, легше звикають до нового оточення.

 

Одна з головних  причин труднощів перших  днів дитини  в  дитячому  садку –  недостатній  досвід    спілкування з іншими дорослими і дітьми.

 

Значну  увагу слід  приділяти  розвитку мовлення

 

Прагніть оформити маля в дошкільний заклад хоч за  два – три тижні  до  виходу  матері  на  роботу, щоб можна  було  поступово  збільшувати тривалість дитини в дошкільному закладі.

Практичний психолог Сизоненко В. Г.

До дитячого садка без сліз

 

^ Налаштовуйте дитину на те, що в дошкільному закладі на неї чекає багато цікавого: знайомство з новими друзями, яскраві книжки, гарні іграшки, багато веселих розваг тощо.

^ Зберігайте спокій, не виявляйте перед дитиною свого занепокоєння, адже ваше хвилювання передається їй. Тоді дитина плакатиме, нервуватиме та відмовлятиметься йти до дитячого садка.

^ Дозвольте дитині взяти із собою в дошкільний заклад улюблену іграшку або якийсь інший безпечний предмет із дому, аби в дитячому садку вона відчувала домашній затишок.

^ Щоразу вигадуйте новий цікавий спосіб прощання з дитиною на поро­зі дошкільного закладу. Наприклад, ласкаві обійми, повітряний поцілунок, «секретне слово» тощо. Так, дитина буде зацікавлена виконанням цього ритуалу і легко відпускатиме вас.

^ Наклейте в особистій шафці дитини в дошкільному закладі фото вашої родини. Це заспокоюватиме дитину у хвилини занепокоєння.

^ Завжди будьте уважні до дитини, коли забираєте її з дитячого садка. Зокре­ма, розпитуйте, чим вона займалася протягом дня, хваліть її малюнки чи інші творчі вироби, щиро дякуйте за подарунок, який дитина виготовила власноруч тощо.

^ Усіляко демонструйте дитині свою любов і турботу. Наприклад, скажіть, що протягом дня думали про неї, планували спільні заняття на вечір, приго­тували для неї щось смачне тощо.

^ Обмежте відвідування гостей та масових заходів у період адаптації дитини до умов дошкільного закладу, не перевантажуйте її вдома розвивальними заняттями.

 

^ Говоріть про дошкільний заклад у піднесеному настрої, ніколи не лякайте ним дитину, і головне — будьте терплячими.